Uudised ja teated

« Tagasi

Teeme ära 2017

Teeme Ära talgupäev on kujunenud kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadiseks suursündmuseks, kui tullakse kokku ning võetakse ühiselt käsile kodukandis kõige pakilisemad tööd. Tänavuse kevade märksõna talgutel on „valmistumine". Nüüd kui on peagi saabumas Eesti Vabariigi 100. sünnipäev kutsub talgute korraldus-meeskond üles tegema kingitust oma kodukohale - tähistama eesseisvat juubelisündmust. Teeme koos korda peoplatsid ja lipuväljakud. Sel korral pöörataksegi lipumastidele kõige suuremat tähelepanu. Koostöös Lipuvabriku ja EV100 toimkonnaga kutsutakse kõiki valmistama või paigaldama lipumaste, et valmistuda väärikalt Eesti riigi juubelisündmusteks. Kogukondade innustamiseks saadetakse talgujuhi stardipaketis igasse talgupaika üks 2-meetrine EV100 sümboolikaga mastivimpel. See on kingitus Eesti 100. sünnipäevaks! Kes veel kahtleb talgute eestvedamises ning lipumasti paigaldamises, siis kodukoht saab selle teo läbi kenamaks ja ehitud uhkesse pidurüüsse.

Samuti kutsub korraldusmeeskond koostöös Päästeametiga korraldama kõikjal Eestis kogukonna turvalisuse talguid. Seda ikka eesmärgil, et oleksid paremini valmistunud kliimamuutustega sagenevaiks looduse vingerpussideks – olgu selleks siis metsaaluste korrastamine tulekahjude ärahoidmise eesmärgil või kraavide puhastamine ning ohtlike puude eemaldamine.

Suur osa talgulistest korrastab laulupeoplatsid. Nii ka meie, Are valla rahvas, valmistume eelseisvaks Are valla laulu- ja tantsupeoks.

Kel aega ja tahtmist saab Are pargi korrastustöödel osaleda lausa kolm talgupäeva 4., 5. ja 6. mail. Töödega alustavad 4. mail kell 12.00 Pääsusilmade klubi, järgmisel päeval kell 10.00 jätkavad vallavalitsuse töötajad ja koolirahvas ning 6. mail kell 10.00 võtab korrastustööde otsad kokku Are pargis Niidu Küla Selts. Kindlasti leiad ka sina, hea lugeja, endale sobiva päeva, et käed külge lüüa pargi lõputute platside korrastamisel.

05. mail kell 10.00 oodatakse abikäsi Suigu Seltsimaja juurde heakorrastustöödele.

06. mail kell 10.00 algavad talgud Suigu palvelas, kus plaanis samuti heakorrastustööd, väiksemad ehitustööd ning võsalõikamine. Samal hommikul alustakse veel talgutega Lepplaane külas ning Are alevikus KÜ Pärivere 9 majahoovis. Lepplaanes on plaani võetud bussipeatuse ümbruse värskendamine, külakeskuses teeäärte koristamine, külaplatsi ja lipuväljaku korrastamine. KÜ Pärivere 9 alustab kell 11.00 järgmiste töödega: lehtede riisumine, okste korjamine, maja lähedal oleva kraavi puhastamine prügist, mänguväljaku korrastamine ja uuendamine.

Kõik, kes soovivad käed külge panna võiks end registreerida talgulehel talguliseks, sest iga töömees saab arvestada talguhundi passi ettenäitamisel näiteks soodsa bussi- või rongisõiduga, külastada suve jooksul 1 € eest Pokumaad. Samuti saab endale vormistada ajakirja National Geographic´u kinketellimuse kaheks kuuks või jäädvustada Photopointis talgupildid – 35% soodustusega.

Kindlasti on ka perenaistel parem ette valmistada töömeeste lõunalauda kui on enam-vähem teada tulijate arv. Iga talguline võiks varustada end vajalike tööriistadega, nt. rehad, labidad, töökindad jms. Info saamiseks tasuks pöörduda talgujuhtide poole: Vilja Alamaa, Signe Rõngas, Ly Jõgila (Are pargi talgud), Viiu Tamla (Suigu seltsimaja), Arvi Tael (Suigu palvela), Kaialiis Roostalu (KÜ Pärivere 9), Kersti Põllu (Lepplaane). Veel jõuab ka uusi talguid juurde registreerida, olge varmad! Talgulised, jälgige veebilehte www.teemeara.ee .

Talgupäevade raames on taas Are vallavalitsuse poolt tellitud prügi ära vedamiseks konteinerid Are alevikus Vallakeskuse juurde ja Suigus Seltsimaja ja kaupluse vahelisele platsile. See on juba kõigile ilmselt aastate jooksul selgeks saanud, et konteinerisse EI TOHI panna ohtlikke jäätmeid.

 

Jõudu tööle!

Aive Annust